Aron fotograf Roger Lindvall

Live i foajén: Aron – Soul & Beyond

  • 24 november 2026
  • klockan 18:00-19:00
  • Foajén
  • Biljett: 100 kr inkl kaffe och dammsugare. OBS! Det går bra att köpa biljett i dörren!
  • Caféet är öppet (lättare lunch, fika, dryck och snacks)
  • Begränsat antal platser
Lägg till i kalender: Google Apple/Outlook (.ics)

Vinnaren av Tv4:s TALANG 2022

Många känner igen Aron som vinnaren av Tv4s TALANG 2022, där han berörde både jury och publik med sin starka röst och naturliga scennärvaro. Nu, som 16-åring, fortsätter han sin musikaliska resa genom samarbeten med låtskrivare och producenter i både Sverige och utomlands.

Under den här kvällen möter Aron publiken tillsammans med sina musiker i Kulturhuset Möbelns intima miljö. På repertoaren finns soulens känsla och uttryck, men också musik som hämtats från olika genrer och generationer. Gemensamt för låtarna är starka melodier, personliga tolkningar och ett levande samspel mellan sångare och musiker.

Välkommen till en stämningsfull kväll med Aron.

Live i Foajén – skön musik i Kulturhuset Möbeln

Ta en paus i vardagen och titta in hos oss i Kulturhuset Möbelns foajé. Här bjuder vi på konserter med olika musikstilar, alltid med hög kvalitet. Här är det enkelt och avslappnat. Kom som du är, sätt dig ner och njut av musiken.

Kaffe och en dammsugare ingår i entrén.
Vill du uppgradera ditt fika?
Besök vårt café som är öppet fram till konsertens start. Eller förboka ett matigare alternativ när du bokar din biljett .

Live i Foajén – en stund för dig, musiken och koppen i handen.
En mysig och intim miljö, bara ett par steg från tåget i Tierp. Perfekt för dig som vill hoppa av tåget en stund  och lyssna på bra musik i gott sällskap.